Historia Azteków

Kultura Azteków

Krwawe kulty religijne

Konkwistadorzy

Historia Objawienia Maryi z Guadalupe

Cudowny Wizerunek Maryi, nie namalowany ludzką ręką

Przesłanie Matki Bożej z Guadalupe

Bazylika Maryi z Guadalupe

Kult Matki Bożej w Meksyku

Modlitwy do Matki Bożej z Guadalupe

Pielgrzymki Ojca Św. do Meksyku

Duchowieństwo o Guadalupe

Daty związane z Obrazem M.B. z Guadalupe

Literatura na temat Matki Bożej z Guadalupe

Do pobrania

Muzyka meksykańska-o Guadalupe

Bibliografia

sancta.org - strona o Guadalupe (in english)

Matko Boża z Guadalupe, Módl się za nami!
Guadalupe

to XVI-wieczne objawienie Maryjne zatwierdzone przez Kościół Św. Matka Boża objawiająca się ubogiemu Indianinowi, przyczyniła się do masowej chrystianizacji Ameryki Łacińskiej, która dokonała się w ciągu zaledwie kilku lat.
Dzisiaj przesłanie Maryi ze wzgórza Tepeyac jest nadal aktualne. Aztekowie zaprzestali składania ofiar z ludzi, za przyczyną Dziewicy z Guadalupe ("Depczącej Kamiennego Węża"), ukazującej im swego Syna, Ofiarę Jedyną, Wyzwolenie dla grzeszników. Czego dzisiaj chciałaby nauczyć nas Matka Boża? Poszanowania godności dla człowieka. Aborcje, eutanazje, przedmiotowość traktowania osoby ludzkiej-to wszystko reprezentuje współczesne pogaństwo i barbarzyństwo.
Jeśli Maryja objawiła się ludom pierwotnym żyjącym w ciemności, ofiarującym żądnym krwi bogom dziesiątki tysięcy ludzi rocznie, jakże nas, w świecie gdzie krwawe ofiary na ołtarzach egoizmu idą w miliony istnień ludzkich, nie przebudzi Jej matczyne wezwanie do nawrócenia?

Aztekom wystarczyła opowieść ubogiego Indianina, by mogli pójść za Tym, Który daje prawdziwe wyzwolenie. Lecz misja św.Juana Diego trwa aż po dziś dzień. Widocznym tego Znakiem jest Cudowny Wizerunek, Znak macierzyńskiej obecności Maryi.
Naukowcy badający obraz Matki Bożej z Guadalupe przyznają, że wyniki badań nie tylko z XX wieku, prowadzą naukowy świat do zgłębiania tajemnic wiary. A Kościół Św., bogaty w Ewangelię i wiarę, może dotrzeć z Dobrą Nowiną również do tych osób, dla których rozum stał się "obiektem kultu".

Promocja


Polecam stronkę gdzie zamówiłem sobie taką oto bluzę (każdy może tam utworzyć taki lub inny własny projekt):

Strona zoptymalizowana wyłącznie pod przeglądarkę Internet Explorer!

Informacje "porządkowe"


W tle słychać Hymn Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe: "Guadalupana" (jeśli nie słychać, można tu pobrać plik midi, który sam utworzyłem).
Klikając na ikony po lewej, podstrona otwiera się w nowym oknie. W tymże oknie można poruszać się po stronie dzięki Menu u dołu strony. Klikając na prawie każde zdjęcie tej witryny można obejrzeć jego powiększenie, w nowym oknie.


Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"
© Copyright na część zdjęć z Meksyku na tej stronie: TVP1, "Otwarte drzwi", rok 2002.

Licznik odwiedzin

licznik unikalnych wizyt - od 13.września.2010Maryja z Guadalupe:
"Niech twoje serce się nie niepokoi. Nie bój się tej choroby, ani każdej innej choroby lub udręczenia. Czy Mnie tu nie ma, twojej Matki? Czy nie ma cię w fałdach mojego płaszcza, w skrzyżowaniu moich ramion? Czy nie jestem twoim zdrowiem? Czy nie jesteś szczęśliwy w obrębie mojej opieki? Czego jeszcze chcesz? Czego jeszcze pragniesz? Nie martw się ani nie bądź rozpraszany przez cokolwiek"